Vyzdobte si interiér závesmi a záclonami

Ladenie interiérových doplnkov láka predovšetkým tvorivé jedince, ktoré svoj život nemajú rozhodne nudný. Pestré kombinácie svetlých a tmavých farieb, teplých i studených odtieňov, či tón v tóne idú ruka v ruke s modernou dobou. Nielen farby a odtiene robia závesy a záclony lákavými, ale i tvar, spôsoby uchytenia, dĺžka i rôznosť materiálov robia život bytového textilu bohatým. Presvedčte sa sami.

Závesy – ako ich kombinovať

Bytový textil ponúka na predaj množstvo skvelých látok a iného príslušenstva na to, aby ste si mohli vymyslieť a kúpiť alebo rovno ušiť závesy podľa vašich predstáv. Či už túžite po jemných a svetlých odtieňoch závesov alebo naopak po výraznejších s rôznymi motívmi a farbami, nezabudnite myslieť dopredu. Taktiež myslite na to, či ide o závesy dekoračné alebo funkčné (termoizolačné, zatemňovacie).

Ak si už vyberiete výraznejšie prevedenie závesov, mali by ste pamätať na to aj pri výbere ostatných doplnkov, aby k sebe pasovali. Jednoduchšie ladenie docielite studenými alebo teplými odtieňmi závesov, ktoré priestor opticky zväčšia a zútulnia. Kdežto tie extravagantnejšie závesy plnia úlohu dominantného prvku v izbe a je nutné k nemu správne doladiť zvyšok, aby nepôsobil prehnane. Dbajte na správny výber motívu, farby i materiálu.

Záclony tvoria pár so závesmi

Záclony sa dnes vyrábajú v rôznych farbách, motívoch i dĺžkach. Pri ich výbere si nemusíte dávať až taký veľký pozor ako je tomu pri závesoch. Jednoduché záclony sa hodia takmer všade. Padavé dlhé alebo vitrážové krátke záclony vedia pekne doplniť okno a dopriať vám dávku súkromia. Zároveň záclony s ústredným motívom (ovocným, zeleninovým, detským, floristickým) pomôžu definovať konkrétnu miestnosť.

Pohrajte sa s farbami a motívmi a budete prekvapení, ako ľahko vytvoríte pekný celok. Vedeli ste že záclony môžete kombinovať aj so závesmi? Napr. studené modré závesy z ľahkého alebo ťažšieho materiálu môžete doplniť teplými žltými alebo naopak pokojnými studenými záclonami bielej alebo bledomodrej farby. Všetko záleží od vášho vkusu a izby, ktorú idete skrášľovať